Muzea na terenie Hamburgu

Jeśli planuje się dłuższy pobyt, warto sprawić sobie za 15DM tygodniowy bilet wstępu do wszystkich muzeów w Hamburgu, których są trzy tuziny.

Hamburger Kunsthalle, Glockengieserwall 1, jedną przecznicę na północ od Hauptbahnhof. Mieści spore zbiory malarstwa i rysunku od średniowiecza po współczesność. Najbogatsze są kolekcje wczesnośredniowieczna, renesansowa i niemiecki romantyzm, ale przedstawiono też dorobek innych epok. W kolorowej Saulerhaile mieści się muzealna Cafe Liebermann. Czynne wt.-śr. i pt.-nd. 10.00-18.00, czw. 10.00-21.00. Wstęp 3DM, studenci 0.70DM.

Museum fiir Kunst und Gewerbe, Steintorplatz 1, jedną przecznicę na południe od dworca głównego. Zróżnicowana, bogata kolekcja wyrobów rzemieślniczych, porcelany i mebli od starożytnego Egiptu i Rzymu po Azję i Jugendstil, która z pewnością wzniesie cię na szczyty pomysłowości w dziedzinie dekoracji wnętrz. Zechcesz tu zapewne spędzić kilka godzin. Czynne wt.-nd, 10.00-18.00. Wstęp 3DM. studenci i emeryci 0.70DM.

Muzeum Historii Hamburga, Holstenwall 24, przy końcu Peterstr., U-Bahu: St. Pauli. Szczegółowa dokumentacja dziejów miasta. Na ogromnych dioramach ukazano rozwój portu, a z sufitu niebezpiecznie zwisają kotwice. Drugie piętro to jeden wielki labirynt miniaturowych torów kolejowych, naśladujący połączenia kolejowe Hamburga. Czynne wt.-nd. 10.00-18.0. Wstęp 2DM, studenci 0,70DM. Muzeum opiekuje się Zabytkowym Urzędem Emigracyjnym, Bei den St. Pauli Landungsbriicke 3, 20359 Hamburg. Jest to prowadzone z niemiecką skrupulatnością archiwum, zawierające nazwiska, miejsca urodzenia i dane osobowe ponad 5 min Niemców i mieszkańców krajów Europy Wschodniej, którzy w latach 1850-1914 wyemigrowali przez Hamburg. Czynne wt,-sb. 10.00-14.00.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>