INFORMACJE PRAKTYCZNE – SZLEZ WIK-HOLSZTYN CZĘŚĆ 2

Samoloty: Informacja: 50 75 25 57. Autobusy na lotnisko Fuhlsbiitter, z którego odlatują samoloty do większości głównych miast w Europie i w Niemczech, odjeżdżają sprzed wyjścia z dworca na Kirchenallee (5.40-21.20, co 20 min, 30 min jazdy, 8DM). Można też pojechać koleją U-Bahn do Ohlsdorf, a tam złapać autobus na lotnisko (co 10 min, 3,40DM).

Pociągi: Hauptbahnbof obsługuje większość połączeń z Berlinem (31 / z godz.), Bremą (I1 /i godz.), Monachium (ICE, 6 godz.), Kopenhagą (5 godz.) i Bazyleą (ICE, 6l /z godz ). Informacja kolejowa: 194 19. Dworzec Dammtor mieści się za mostem Kennedy/Lombards, a dworzec Altona na zachodzie miasta. Większość pociągów do i z Kilonii, Szlezwiku, Flensburga i Westerland zatrzymuje się tylko na dworcu Altona, który jest również stacją końcową dla większości pociągów Intercity. Między tymi trzema dworcami kursują pociągi i kolej S-Bahn.

Autobusy: Autobusy dalekobieżne odjeżdżają z dworca przy Adenauerallee, niedaleko Hauptbahnhof,autobusy do Berlina (31 /2 godz., 50DM) i do bardziej odległych miejsc.

Komunikacja miejska: Sprawny system komunikacji miejskiej (autobusy, U-Bahn i S-Bahn) każe sobie płacić, w zależności od odległości, 2,30DM-5,20DM za pojedynczy przejazd. U-Bahn i S-Bahn mają wolne od 24.00-5.00, a tylko kilka nocnych autobusów odjeżdża z Rathaus Markt.

Bilety wieloprzejazdowe: Bilety jednodniowe można nabyć za 6,90DM w pomarańczowych automatach lub w biurze turystycznym. Na jednodniowy bilet rodzinny (12,20DM) może jeździć do 4 dorosłych i 3 dzieci poniżej 12 lat. Bilet 3-dniowy można kupić za 20DM. Najbardziej opłaca się Hamburg Card, która zapewnia przejazd klasą 1. także autobusami nocnymi, bezpłatny wstęp do 11 muzeów oraz zniżki na rozmaite atrakcje i wycieczki (bilet jednodniowy 9,80DM dla 1 dorosłego i 3 dzieci 20DM dla 4 dorosłych i 3 dzieci bilet trzydniowy 19DM lub 30DM). Bilety te można nabyć w biurze turystycznym, a bilety jednodniowe sprzedawane są również w automatach. Wieloprzejazdowe bilety kolejowe są ważne na S-Bahn, ale tylko na miejsca w 2. klasie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>