GASTRONOMIA NA TERENIE HAMBURGU

Idąc wzdłuż St. Pauli Landungsbriicke, natrafisz na małe restauracje z potrawami z ryb i uliczne smażalnie. Dokładnie pośrodku Rathausmarkt znajduje się miejsce O niewyszukanej nazwie Rathausmarkt, gdzie dostaniesz wszelkie jedzenie po uczciwych cenach. W licznych tanich lokalach wzdłuż Kirchenallec podaje się wszystko od sznycli po gyrosy. Ciekawsze propozycja znajdziesz jednak w niezliczonych kawiarniach i restauracjach w rejonie uniwersytetu, w okolicach Renteels- trape, Grindelhof i GrindaUee. W dzielnicy Altona, mnóstwo niedrogich kawiarni I restauracji mieści się przy Schanzenstrafle. Warto skusić się na miejscowy przysmak, Labskaus, potrawę z tłuczonych ziemniaków, śledzi, buraczków i ogórków konserwowych z jajkiem sadzonym na wierzchu. Jest to lepsze, niż można sądzić z opisu.

Mensa, SchJüterstr. 7. Miejsce środowiska studenckiego tu można dowiedzieć się (zobatrz na tablicę) o nadchodzących imprezach. Lunch podawany pn.-pt. L70-6.00DM. Teoretycznie wymagana legitymacja studencka.

Grdmimgem Braukeller, Ost-Weststr. 47 (»33 13 81), na południe od Rathausmarkl. Zatłoczona piwiarnia, z niewyszukanymi miejscowymi potrawami. Bufet otwierany po 13.00. Na miejscu warzy się piwo Groninger. Czynne pn.-pt, 11.00-24.00, sb. 17.00-24.00.

Fischerhaus, St. Pauli Fischmarkt 14 (» 31 40 53). Bardzo przyjemna restauracja – a dlaczego? – bo tu są świeże ryby i doskonała obsługa. Posiłki 11-30DM. Czynne codz. 11.00-23.00.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>