BRANDENBURG CZĘŚĆ 2

Z Berlina do Brandenburga dostać się można w dwojaki sposób: albo pociągiem jadącym w stronę Magdeburga i Hanoweru, albo koleją S-Bahn 3 lub 7 z Dworca Zoo do Potsdamm-Stadt, tam przesiąść się na R-3. Biuro turystyczne, Hauptstr. 21 (»03381/237 43) znajduje się niedaleko Neustadter Markt. Z dworca kolejowego trzeba iść najpierw Große Gartenstr., skręcić w prawo w Jacobstr. i w lewo na końcu Steinstr. Można też wsiąść do tramwaju #1, 2 lub 9 i z dworca pojechać na Neustadter Markt. Niesłychanie pomocna obsługa biura odpowie na każde pytanie i zarezerwuje pokój bez żadnych opłat. Brandenburg nie posiada jeszcze dużego zaplecza hotelowego, najlepiej skorzystać z pokoi prywatnych, które kosztują około 30 DM za jedynkę i 40 DM za dwójkę. Biuro turystyczne dostarcza także informacji odnośnie imprez kulturalnych miasta i historii gościom biura rozdaje też bezpłatne mapy i broszury (w języku angielskim).

Schronisko młodzieżowe (Hl Jugendherberge), Hevellastr. 7 (»i fax. 03381/52 10 40), położone jest po drugiej stronie Mühlendamm, idąc od katedry, nad samym jeziorem. (Tylko dla posiadaczy legitymacji członkowskich. 15,50 DM, powyżej 26 lat 19 DM.) Campingplatz Malge znajduje się w środku lasu, ale tylko 20 min od centrum miasta. Dojazd autobusem # B z Neustadter Markt. Leży tuż nad jeziorem. Istnieje możliwość wypożyczenia łodzi, żeby powędkować lub choćby pobawić się z kaczkami. (4 DM od osoby, 3 DM od namiotu. W podaną tu cenę wliczono orzystanie z prysznica. Zezwolenie na wędkowanie uzyskać można w recepcji lub biurze turystycznym. IV-X.) Kemping posiada dwuosobowe domki w cenie 30 M za noc. Rezerwacji dokonać można w Amt furTourismus ( 03381/51 21 34) lub biurze turystycznym. Niedrogie restauracje i punkty fast-food ulokowały się zdłuż i w okolicy deptaka Hauptstr., gdzie również znajdują się: supermarket oraz argowisko (za kościołem św. Katarzyny). W Zum KafTeekannchen, Hauptstr. 16, odają kawę i lody (bez lub z alkoholem) na balkonie, z którego można przyglądać ię robiącym zakupy (pn.-pt. 10.00-19.00, sb.-nd. 13.30-18.30).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>